استاندار عنوان کرد:

پرداخت نشدن حق بیمه جانبازان و ایثارگران، از اصلی‌ترین مشکلات بیمارستان‌های استان مرکزی

 استاندار مرکزی گفت: پرداخت نشدن حق بیمه جانبازان و ایثارگران از اصلی‌ترین مشکلات بیمارستان‌های استان است.

به گزارش کوله بار، سیدعلی آقازاده در جلسه شورای ایثارگران استان مرکزی که با حضور معاون حقوقی و امور مجلس ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برگزار شد، اظهار کرد: متولیان امور ایثارگران و جانبازان در هر دستگاهی همچون سنگ صبوری هستند که در برخورد با ایثارگران، تمام تلاش خود را در راستای حل مشکلات آنان انجام می دهند. این مهم علاوه بر اینکه وظیفه ای قانونی به حساب می‌آید، ایثاری است که جانبازان را در شرایط کنونی که شرایط مناسبی برای آنان نیست یاری می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه شرایط سختی برای ایثارگران بوجود آمده است و بعضا برخی از تعهدات دولتی هم در قبال این افراد عملیاتی نشده است. متاسفانه از سال گذشته جانبازان و ایثارگران مشکلات زیادی در بحث ارائه خدمات بیمه داشتند و این مشکلات تا به امروز هم ادامه دارد که امیدواریم با پیگیری ها و مکاتبات انجام ‌شده، هرچه سریع‌تر این مسائل نیز برطرف شوند.

استاندار مرکزی عدم پرداخت حق بیمه جانبازان و ایثارگران را از اصلی‌ترین مشکلات بیمارستان‌های استان عنوان کرد و گفت: باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود و جامعه ایثارگران و جانبازان استان هم از خدمات منطقی و عادی لازم بهره مند شوند. بنیاد شهید بیش از 4 هزار میلیارد تومان برای انجام این کار کسری بودجه دارد و مسئولان ذی ربط و کارشناسان مربوطه می توانند در راستای حل این مشکل، همچون فیلتری جلوی بسیاری از این مراجعات را بگیرند.

وی افزود: سلسله جلساتی که در این خصوص برگزار می شوند، می توانند در جهت آگاهی از برنامه های بنیاد شهید مثمرثمر واقع شوند و مشکلات گذشته و آینده را به مرور زمان برطرف کنند. استان مرکزی این آمادگی را دارد که در راستای پیشبرد اهداف بنیاد اقدامات لازم را انجام دهد و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نکند.

آقازاده به 16 آذر و فرارسیدن روز دانشجو اشاره کرد و گفت: خون دانشجویان مبارزی که در سال 1332 جان خود را در مسیر مقابله با استکبار از دست دادند، سبب شد خط مقاومت و ایثار تا به امروز هم تداوم داشته باشد و این روند تا روز نابودی کامل دشمنان هم ادامه خواهد داشت.

مشاور امور ایثارگران استاندار مرکزی هم در این جلسه، جامعه ایثارگران را به مثابه یک امت کوچک دانست و اظهار کرد: بسیاری از خدمات جامعه از جمله مسکن، درمان، آموزش و مسائل کارمندی و کارگری بطور مستقیم یا غیرمستقیم به این جامعه وابسته است که این مهم وظیفه خطیری را بر عهده ما گذاشته است.

وی افزود: با توجه به آمار بالای جامعه جانبازان و ایثارگران استان مرکزی، تکلیف شرعی و قانونی ما کاملا مشخص است و باید در زمینه استفاده لازم از ظرفیت های این افراد و رفع موانع و مشکلات آنان اقدامات لازم انجام شود.

امیدی به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد شهدا و ایثارگران در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: متاسفانه جامعه ایثارگران و جانبازان مشکلات فراوانی دارند که بحث درمان، یکی از این مواردی است که مدتی است دچار مشکل شده است. این موضوع به استحضار استاندار مرکزی رسانده شده است و وی نیز در راستای حل مشکلات پیش رو مکاتباتی را با شخص رئیس جمهور انجام داده ا ست.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون، رزمندگان ایثارگر محسوب می‌شوند، اما گاها این افراد تفکیک می شوند و از هیچ امتیازی هم برخوردار نیستند. اخیرا جانبازان و ایثارگران استان درخصوص وام مسکن با مشکلات متعددی روبرو شده اند و این امر باعث سردرگمی آنها شده است.

مشاور امور ایثارگران استاندار مرکزی، عدم اجرای قوانین و مقررات را یکی دیگر از مشکلات جامعه جانبازان و ایثا گران استان عنوان کرد و گفت: چنانچه این قوانین به صورت صد درصدی اجرا شوند، بسیاری از مشکلات موجود حل خواهد شد. همچینن متاسفانه احکامی که جدیدا کمیسیون ماده 16 صادر می کند اصلا به نفع ایثارگران نیست و اکثر آنها جانبازان و ایثارگران را متضرر می کند.

امیدی تصریح کرد: اعاده به خدمت جانبازان از مشکلات دیگر این حوزه است که متاسفانه تا کنون اجرا نشده و احکامی هم که صادر می شوند، همخوانی لازم را با یکدیگر ندارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها