این مطلب ۱۶۲ بار خوانده شده

فرمانده نیروی زمینی ارتش: قصد گروهک‌های تروریستی نزدیکی به مرزهای کشور است/ با انواع سلاح بازدارندگی ایجاد می‌کنیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش: قصد گروهک‌های تروریستی نزدیکی به مرزهای کشور است/ با انواع سلاح بازدارندگی ایجاد می‌کنیم
نسخه مناسب چاپ

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: گروهک‌های تروریستی قصدشان نزدیکی به مرزهای کشور است اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آماده هستند و این اجازه را به هیچکس نخواهند داد.

 

 

 

 

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع دانشجویان سیزدهمین دوره رزم مشترک دانشجویان دانشگاه افسری ارتش طی سخنانی گفت: مراتب احترام خود را به شما فرزندان کشور و ذخیره های امید و آینده سازان ارتش اعلام می کنم و حضور شما را در جمع دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران خیر مقدم عرض می کنم و امیدوارم این حضور شما برای نیروهای مسلح منشا خیر باشد.

وی با اشاره به اینکه فرصتها زود گذر هستند و باید قدر آنها را دانست، اظهار داشت: تلاش کنید از لحظه لحظه های حضور خود در این مکان برای کسب دانش و تقویت معنویت و خودسازی استفاده کنید. وقتی که روح متعالی شد جسم به زحمت می افتد. این ثمره یک روح بزرگ است که انسان در زمستان سرد از بستر گرم بیرون می آورد و به نماز میدارد. این ثمره یک روح بزرگ است که انسان آرامش و آسایش دیگران را بر خود ترجیح دهد. این ثمره یک روح بزرگ است که انسان برای دفاع از کشور باورها و اعتقادات سینه خود را آماج گلوله های دشمن کند تا مردم آرامش داشته باشند و شما با پوشیدن لباس مقدس سربازی ثابت کرده اید که روح بزرگی دارید.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به زندگی سراسر افتخار شهید صیاد شیرازی  شهید عباس بابایی و و شهید مصظفی چمران، گفت: این عزیزان به خودسازی و تهذیب نفس اهمیت ویژه‌ای می دادند و توانستند خدمات بزرگی را برای کشور عزیزمان انجام دهند و با درس گرفتن از مکتب حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با استحکام و اقتدار و صلابت ندای هیهات من الذله را سر دهند. من به شما فرزندانم توصیه می کنم کتاب دست نوشته های شهید چمران و کتاب در کمین گل سرخ که درباره شهید صیاد شیرازی است را مطالعه کنید.

وی در ادامه افزود: دکترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دفاعی و امنیتی و مبتنی بر بازدارندگی است و نیروهاس مسلح بر مبنای  این نقشه راه هدف گذاری و برنامه ریزی کرده و در این مسیر حرکت می کند. یعنی ما قصد حمله به هیچ کشوری را نداریم در جنگ با صدام هم به کشور ما حمله شد و ما از خود دفاع کردیم. ما با ساختن انواع سلاح و تجهیزات و نیروهای آماده، بازدارندگی ایجاد می کنیم تا هیچکس خیال خام تجاوز به کشورمان را در سر نپروراند.

پوردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ما با تهدیدات تازه ای روبرو هستیم و دشمن متوجه شد که قطب قدرت اسلام از وحدت بین شیعه و سنی در جهان در حال شکل گیری است. عراق و افغانستان را اشغال کرد ولی هدف اصلی آنها ایران بود که هرگز موفق نشد و بعد از اینکه در عراق و افغانستان زمین گیر شد، راهبرد خود را تغییر داد و راهبرد مذهب علیه مذهب را برگزید و در همین راستا گروهک‌های تکفیری تروریستی را راه اندازی کرد تا چهره اسلام را تخریب کند. این گروهک‌های تروریستی قصدشان نزدیکی به مرزهای کشور است اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آماده هستند و این اجازه را به هیچکس نخواهند داد.

وی در پایان گفت: شما خون تازه ای هستید که در رگ‌های یگان‌های ارتش جاری می‌شوید. این لباسی که امروز برتن شما است دیروز بر تن شهید آبشناسان شهید صیاد شیرازی و دیگر شهدای عزیزمان بوده است پس ما باید راه آن ها را ادامه دهیم. اگر الان مردم احساس امنیت و آرامش دارند می دانند شما در پادگان ها آماده‌اید. مسئولین ما هم بعد از خدا و مقام معظم رهبری (حفظه الله) پشتشان به نیروهای مسلح گرم است که در جوامع بین المللی با عزت از حقوق ملت ایران دفاع می کنند.

امیر پوردستان در ابتدای ورود به مرکز آموزش درجه داری جواد الائمه(ع) نمایشگاه فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش شامل غرفه تصاویر و زندگینامه شهدا و غرفه اِلمان(نماگین) کلاس قرآن، نماز، کتاب و شهادت را افتتاح کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.